Kohustus

SVB on pühendunud - paremale töökohale, puhtamale maailmale.

Veespordi harrastajatena veedame palju aega looduses ja vee peal. Me kaitseme kirglikult oma keskkonda, lõpetame ookeanide prügistamise ja anname oma panuse maailma paremaks muutmiseks. Muutuste tegemine algab siin, kus me töötame, meie pakendites ja meie enda rajatistes. Me tahame anda oma klientidele võimaluse anda oma panus suurema jätkusuutlikkuse saavutamisse.

SVB hoone, meie roheline kodu.

See algab meist: SVB hoone, meie roheline kodu.

Paljud asjad peavad muutuma, kui tahame saavutada puhtamad ookeanid ja jätkusuutlikuma maailma. Suur osa sellest, mida on vaja teha, ei ole meie kätes. Siiski on mõned asjad, mida me saame teha kodukoha lähedal! Ja see algab meist endist. Meie ettevõtte hoonest, meie pakenditest, sellest, kuidas me sorteerime prügi ja kõrvaldame ohtlikud jäätmed õigesti. SVB toetab ka projekte, mille eesmärk on parandada kliimat ja vähendada plastijäätmeid maailma ookeanides.

100% taastuvenergia: meie enda päikeseenergiasüsteem
100% taastuvenergia: meie enda päikeseenergiasüsteem

100% taastuvenergia: meie enda päikeseenergiasüsteem

Selleks, et kaitsta jätkusuutlikult meie kliimat ja mitte olla täielikult sõltuv tavalistest elektrienergia allikatest, on SVB astunud samme, et kasutada taastuvat päikeseenergiat. 2011. aastal paigaldasime oma katustele 76 päikesemoodulit, millest igaüks on 1 x 1,7 meetri suurune, ja oleme seega suutnud siiani palju energiat säästa. Kuid me ei piirdunud ainult sellega, sest SVB hoonetel on veel rohkem katusepinda, mida saab mõistlikult ja säästlikult kasutada. SVB päikeseenergiasüsteemi laiendatakse kokku 400 täiendava päikesemooduliga umbes 950m² suurusel alal, mis katab nüüd kogu meie logistikaosakonna energiavajaduse.

SVB värviline katuseaed

SVB värviline katuseaed

SVB katuseterrass on ümbritsetud ökoloogilise asustatud biotoobiga. See roheline katuseaed Bremer Airport City keskel teeb ümbritsevale piirkonnale palju head. Lisaks sellele, et rohelise katuse isoleeriva mõju tõttu paraneb piirnevate kontorite sisekliima, aitab ökoloogiline aed parandada ka linnakliimat, kuna see mõjutab positiivselt ümbritseva õhu temperatuuri, kiirgust ja niiskust. Kuigi meie katuseterrass ja roheline aed asuvad hoone lõunaküljel ja on seega pidevalt päikesekiirguse käes, oleme mõõtnud siin madalamaid temperatuure kui tavalise katusega hoones, eriti suvel. Selle põhjuseks on see, et meie linnabiotopis kasvavad taimed neelavad lühilainelist päikesekiirgust ja annavad niiskuse aurustumise kaudu välja latentset soojust.

Energiatõhus ja nutikas!

2011. aastal kolis SVB oma värskelt renoveeritud hoonesse ja sai auhinna "plietsch!", mis põhjasaksa murdes tähendab "nutikas".

SVB säästab igal aastal

0

tonni CO²

0

energiakuludesse

Keskkonnasõbralik pakend
Looduslik pakend teie tellimuse jaoks

Teie tellimus, mis tarnitakse naturaalses pakendis

Alles mõned aastad tagasi hakkasime keelustama plastist täitematerjali kasutamist oma pakendites ja kasutame nüüd peamiselt looduslikke pakkematerjale. Me ei paki enam väikesi osi, nagu kruvisid või neete, kilekotti, vaid valime need vastavalt vajadusele ja kasutame paberkotte. Samuti püüame mitte hävitada looduslikke pakkematerjale, mida meie tarnijad kasutavad meie sissetulevates tarnetes, vaid kasutame neid uuesti.

"plietsch!" auhind energiatõhusa ümberehituse eest

"plietsch!" auhind energiatõhusa ümberehituse eest

2011. aastal kolis SVB ettevõte oma renoveeritud hoonesse. Renoveerimise eest sai omanik ja juht Thomas Stamann auhinna "plietsch!". Selleks, et hoida end puhta energiaga kursis, hakkas SVB mittetulundusühingu Bremeni kliimakaitseagentuur 'Energiekonsens' toetusel uurima, kuidas vähendada CO²-heidet ja säästa energiat. Viidi läbi analüüs ja tulemused olid väga muljetavaldavad. Selgus, et SVB hoiab ära umbes 131,5 tonni CO² eraldumist aastas ja säästab aastas umbes 33 500 eurot. Suurima osa sellest summast moodustas hoone soojusisolatsiooni tõttu säästetud energia. Laohoone katusepind soojustati ulatuslikult, ühekordsete akende asemel kasutati nüüdisaegseid topeltaknaid ja hoone soojustust uuendati.

Me eraldame oma jäätmed
Me eraldame oma jäätmed

Me eraldame oma jäätmed

Me hoolitseme selle eest, et meie prügi oleks sorteeritud, eraldatud ja nõuetekohaselt kõrvaldatud. Paber, polüstüreen, teip, patareid, papp, elektroonikaromu, plastijäätmed ja nii edasi - kõik on sorteeritud!

Tagame patareide nõuetekohase kõrvaldamise...

Patareid ja akud jälgivad meid paljudes seadmetes, mida me iga päev kasutame. Seetõttu on meile väga oluline keskkonnasõbralik kõrvaldamisviis. Ainuüksi 2012. aastal tarbiti umbes 43 549 tonni (= 1,5 miljardit tükki) kantavaid patareisid. Keskmiselt ostab iga tarbija aastas 20 patareid. SVB hävitab patareid keskkonnasõbralikult, kasutades selleks tunnustatud jäätmekäitlusettevõtet. Samuti võite oma patareid tagastada meile piisava postimaksuga ümbrikus või anda need otse meie logistikaosakonda tasuta.

... ja elektroonikajäätmed

Elektroonilised seadmed muutuvad tänapäeval üha enam elu oluliseks osaks. Siiski on nende kasutusiga piiratud. Defektsed või vanad seadmed, mis on mõnikord veel töökorras, satuvad prügilasse ja muutuvad problemaatilisteks elektroonikajäätmeteks. Saksamaal tekib neid praegu igal aastal umbes 2 miljonit tonni. Kogu keskkonnareostuse vähendamiseks võttis EL 2003. aastal kasutusele elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete suunised 2002/96/EÜ (WEEE - Waste Electrical and Electronic Equipment - elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmed). Need suunised loodi selleks, et luua keskkonnasõbralik meetod elektroonikaseadmete tagasivõtmiseks ja kõrvaldamiseks. Umbes samal ajal jõustus ka RoHS 2002/95/EÜ (RoHS - teatavate ohtlike ainete kasutamise piiramine), et piirata teatavate ohtlike ainete kasutamist elektroonikaseadmetes. Saksamaal on mõlemad suunised viidud üle riiklikusse seadusesse: Elektroonikaseadmete seadus (ElektroG).

Meie töötajad ja töökohad

Meie töötajad ja töökohad

Meie jaoks tähendab vastutuse võtmine inimeste eest, kellega me töötame, ka jätkusuutlikkust. Meie kõige olulisemad põhimõtted on võrdsus, arenguvõimalused, perekond, rahvusvahelisus ja mitmekesisus.

Lisateave

Toetame uuenduslikke ideid

Thomas Stamann, founder

mama earth foundation
Mama Earth Foundation

Mama Earth Foundation

Miks me pakume oma toetust. Puud on nagu head sõbrad: ilma nendeta ei saa elada! Nad neelavad CO2, et parandada maailma kliimat, annavad meile toorainet, millest me saame ehitada tuhandeid suurepäraseid puidust asju, ja nad on alati olnud meiega, sealhulgas müütides ja ütlustes. Me usume, et meil on kohustus parandada maailma kliimat, mistõttu oleme otsustanud kasutada võimalust ja toetada Mama Earth Foundationi. Mama Earth Foundation istutab Filipiinidel mangroovimetsi ja toetab mahagoni- ja teakpuu kaubanduslikku kasvatamist, et peatada ebaseaduslik metsaraie. Nende kvaliteetsed kinkekaardid sisaldavad iga istutatud puu fotot koos selle koordinaatidega. Kui sisestate selle Google Earth'i, saate "lennata" otse oma puu juurde.

Saate ka oma toetust näidata

Deutsche Gesellschaft zur Rettung Schiffbrüchiger (DGzRS) ehk Saksa mereotsingu- ja -päästeühing.

Deutsche Gesellschaft zur Rettung Schiffbrüchiger (DGzRS) ehk Saksa mereotsingu- ja -päästeühing.

Otsingu- ja päästeühing Nad päästavad merelt laevahukkunuid, vabastavad inimesi ohust, hoolitsevad haigete ja vigastatute eest. Merepäästjad on valmis tegutsema - ööpäevaringselt ja iga, tõesti iga ilmaga.

Teie annetus hoiab merepäästjad kursil. Saksa merepäästeamet (DGzRS) on üks maailma moodsaimaid merepäästeasutusi. Merepäästjad rahastavad oma tööd ainult annetuste ja vabatahtlike annetuste abil ning on ööpäevaringselt ja iga ilmaga tegutsevad Põhja- ja Läänemerel.

Kõik, kes on kunagi külastanud SVB stendi Düsseldorfi messil "Boot", teavad, et me pakume oma klientidele hea meelega tasuta külma jäätist meie "SVB jäätisekärust". Aga ärge unustage midagi DGzRSi kogumispaati panna! Teie panus on aidanud meil koguda iga päev mitusada eurot merepäästjatele.

Annetada nüüd

Rohkem kui ainult veesport

2. Bremergy Racing

2. Bremergy Racing

Mootorispordi roheline ajastu on alanud ja SVB toetab seda! Ootame elektrisõiduautode arendajate regulaarset panust.

3. Hydroscup Bremeni rakenduskõrgkooli meeskond

3. Hydroscup Bremeni rakenduskõrgkooli meeskond

Toetasime Bremeni rakenduskõrgkooli meeskonda Marseille's toimunud Hydroscupil oma kaubamärgiga. Üliõpilaste meeskond saavutas kolmanda koha.